بهترین راهکارهای کاهش آسیب های جدایی برای فرزندان

بهترین راهکارهای کاهش آسیب های جدایی برای فرزندان

حتی اگر حضانت کودک از طریق دادگاه به یکی از والدین واگذار شد، فراموش نکنید که فرزند باید با هر دو والد در ارتباط باشد، لذا برنامه ای تنظیم کنید تا کودک بخشی از زمان خود را با پدر یا مادرش سپری کند.

وقتی فرزند از شما در مورد طلاق سؤال می کند، به جای اینکه او را بی جواب بگذارید، پاسخی منطقی به کودک بدهید. البته نیازی نیست تمام حقایق را برای او بیان کنید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان ذهنیت کودک نسبت به والدین بهم نریزد چون شوک روحی بدی به او وارد خواهد شد.

با فرزند خود صادقانه رفتار کنید. حتی قبل از اینکه جدایی خود را رسما اعلام نمایید، حتما با فرزند صحبت داشته باشید. برای مثال به او بگویید که ما با هم به تفاهم نرسیده ایم و می خواهیم از هم جدا شویم تا شرایط امن و بدون جنجال برای رشد تو فراهم شود.

کودک را در فرآیند جدایی خود دخیل نکنید. برای مثال زمانی که از خانه مادر به نزد شما باز می گردد، از او نخواهید اخبار خانه او را به شما مخابره کند. این کار هم از نظر تربیت کودک نادرست است و هم نوعی کودک آزاری به حساب می آید چون علی رغم میل باطنی خود مجبور است با شما همکاری کند.

🎂بهترین مهدکودک منطقه 22 🎂

به فرزند خود استرس وارد نکنید. برخی از والدین زمانی که از هم جدا می شوند، محل زندگی و محل تحصیل فرزند را نیز تغییر می دهند. در واقع کودک علاوه بر تحمل جدایی والدین، باید شاهد جدایی از محله ای که دوست داشته و دوستان خود را نیز شاهد باشد. در واقع این کار اسیب روحی عمیقی را برای کودک به دنبال خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه خدماتارتباط با ماتماس مستقیم