تربیت جنسی کودکان

حریم خصوصی فرزندان :
امروزه احترام به حریم خصوصی فرزندان یکی از مسائلی است که والدین را با چالش رو به رو کرده است. نه می توان نوجوان را به حال خود رها کرد و نه می توان او را چنان تحت سلطه گرفت که اعتماد به نفسش از بین برود.
پس چگونه می توان حریم خصوصی فرزندان را حفظ کرد به طوری که تعادل بر قرار شود؟
گاهی والدین به دلیل نگرانی هایی که در رابطه با فرزندشان دارند، وسایل شخصی، پیام ها و نوشته های آنها را بررسی می کنند.
نگرانیتان در قبال فرزندتان کاملا قابل درک است اما باید بدانید که این گونه تجسس ها، به جز از بین رفتن اعتماد متقابل میان شما و فرزندتان و همچنین رشد نامطلوب کودک یا نوجوانتان تاثیری نخواهد داشت.بعضی اوقات مراقبت های والدین با از بین بردن حریم خصوصی کودک و نوجوان اشتباه گرفته می شود.
اما برای آگاهی از حد و مرز مراقبت ها می توانید مطالبی که در این مقاله عنوان شده اند را با دقت مرور کنید تا بدانید که حریم خصوصی فرزندتان چیست و چگونه می توانید به آن احترام بگذارید، و در حین حال دقیقا در زمانی که لازم است وارد عمل شوید. 
چرا فرزندتان نیاز به حریم خصوصی دارد
کودک شما هر چه بزرگتر می شود به حریم خصوصی بیشتر و فضای شخصی و روانی بیشتری نیاز دارد. میل به حریم خصوصی بیشتر بخشی طبیعی از بزرگ شدن است.
با بزرگتر شدن نوجوانان، آنها با چالش های بزرگی روبرو می شوند، به عنوان مثال برای کسب هویت مستقل خود تلاش می کنند و می خواهند معنای زندگی خود را دریابند.

🎂بهترین مهد کودک منطقه 22🎂

علاوه بر این، مغز فرزندتان به سرعت در حال رشد است و مهارتهای تفکر جدیدی کسب کرده و علایق اجتماعی جدیدی پیدا می کنند. در نتیجه، طبیعی است که آنها در حین انجام این کارها، به حریم خصوصی و فضای بیشتری نیاز دارند تا بتوانند به رشد خود ادامه دهند.
همانطور که فرزندانتان بزرگ می شوند، می خواهند به آنها اعتماد کنید تا بالغ ، مسئول و مستقل تصور شوند. اختصاص دادن برخی از فضا ها و حریم خصوصی به نوجوانان می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس آن ها شده و منجر به پیشرفتشان شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه خدماتارتباط با ماتماس مستقیم